Од 15 мај во оптег ќе бидат пуштени нови полимерни банкноти
Гасоводот ќе минува од Гевгелија кон Неготино Featured
Од Грција кон Македонија гасоводот ќе минува низ Гевгелија до Неготино во должина од 80 километри
Буџетот на Општина Гевгелија за 2017 година според Завршната сметка покажува реализација од само 48,8% од вкупно планираниот буџет, или…
Најголемата месечна плата во регионот има претседателот на Словенија, Борут Пахор
Жарко и Нина имаат помалку од 30 години, а се најдоа на европската листа на успешни претприемачи на сопствен бизнис
Потпишани првите договори за млади земјоделци Featured
Девет апликанти од Гевгелија потпишаа договор со МЗШВ за користење на 10.000 евра неповратни средства за започнување на сопствена агро…
За 10 години потрошени 225 милиони евра од претходната влада за политичко шоу, наместо за економски раст
Управа за јавни прходи започна со подготовка на проектот со кои ќе ги ослободи граѓаните од поднесување на даночни пријави
Бранимир Јовановиќ - Неколку работи околу задолжувањето
Страница 15 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.