Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Од полноќ стапува на сила новата одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика за поскапување на горивата во државата. РКЕ денеска…
На првиот ден од „викендот без ДДВ“ вчера (10 октомври) прометот од македонски производи е зголемен за три пати, соопшти…
Новата мерка „Викенд без ДДВ“ од Четвртиот пакет на економски мерки на Владата за помош на економијата и граѓаните од…
Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за одржливост на домашната економија и работните места Featured
- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки, обезбедуваме одржливост на домашните економски дејности и на…
Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија Featured
Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската економија, а исклучок од тоа не е ниту Гевгелија.Македонската…
Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со која, разговорите со лозарите и винарските визби добија правна…
Општинскиот штаб за безбедност и заштита кој ги интензивира своите седници и акции со почетокот на корона епидемијата во земјата,…
Туристичкото лето и капацитетите од понудата на домашните летни, бањски, планински туристички одморалишта ќе почнат да се полнат. Почнуваат да…
Со мерките за популаризација на домашниот туризам поради ковид состојбите и користењето на ваучерите за туризам заинтересирани се и дојранските…
Страница 1 од 19

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.