Силен земјотрес со јачина од 7 степени ги стресе грчките острови и дел од Турција на Егејското Море. Земјотресот се…
Силно невреме проследено со дожд и град ја зафати Грција. Како што објавија грчките медиуми, улиците на островот Крит се…
Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на Јахорина во Босна и Херцеговина. По обилните дождови…
Шкотските власти од денеска забранија собирања во домовите во Глазгов и во два околни окрузи поради зголемување на бројот на…
Тестовите извршени врз рускиот дисидент Алексеј Навални во германската болница „Черити“ покажуваат дека тој бил отруен, но докторите денеска велат…
Авион со тим специјализиран за лекување на пациенти во кома ќе полета вечерва од Германија за да пренесе рускиот дисидент…
Незадоволствата на граѓаните на Белорусија не стивнува веќе една недела откако се случи последниот реизбор на претседателот Лукашенко кој е…
Со врнежи од дожд кои донесоа воден талог од 70 литри наврнат дожд на 1 метар квадратен, за само еден…
Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување…
Страница 3 од 21

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.