Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР – Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф (24) од Кратово, со привремено…
Василичарскиот кaрневал во Вевчани кој поради короната претставува закана по здравјето на граѓаните и истиот требаше да биде одложен, но…
Засилените акциски контроли на сообраќајната полиција низ патиштата во земјава покажаа висок степен на недисциплина на моторизираните учесници во сообраќајот,…
Роден гевгеличанец и поранешен претседател на МАНУ д-р Георги Старделов почина во понеделникот, 11 јануари, на 90-годишна возраст, во Скопје…
Вечерва, недела (10.01.2021 год.) полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, СВР Тетово и Одделот за…
Тешка сообраќајка која се случила утрово пред тунелот кај Катланово, го блокираше целосно сообраќајот на автопатот Велес-Скопје. Од АМСМ информираат…
Премиерот Заев за пожарот во Глобал:  Тешки се овие моменти за многу семејства, но заедно ќе го надминеме и ова Featured
Премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски денеска го посетија опожарениот трговски центар „Глобал“ во Струмица, кој синоќа…
Во саботата ноќва пред полноќ избувна пожар во ГТЦ Глобал во центарот на Струмица. На терен веќе повеќе од еден…
Хероите на 2020 Featured
Благодарност до здравствените работници, нашите докажани херои на трудот и пожртвуваноста во 2020 искажа министерот за здравство Венко Филипче, како…
Страница 4 од 115

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.