Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за доверба докажана повторно со 62 гласа за Владата, постапка…
Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје Featured
Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за укинување на мерката куќен притвор и му одреди ефективен…
Распишана централна потерница за Сашо Мијалков Featured
Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може да го пронајде за да му го врачи…
Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија кривични пријави од Царинска Управа на Македонија…
Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен претрес во домот на И.А. од с.Стојаково, општина Богданци,…
Пристигнаа првте вакцини против ковид-19 во Македонија Featured
Со пакетот од 4.680 од вкупно 8.000 вакцини, што ни пристигна денес од Србија, започнува процесот на имунизација од КОВИД-19…
Граѓаните во улога на еко-инспектори. Ваква улога им овозможуваат новите алатки на Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС). Со порака…
Фалсификување на евра и пуштање во промет во казино е новиот вид криминал по објектите за игри на среќа. Ова…
Со измени на Законот за игри на среќа објектите од овој сектор, казина, обложувалници ќе бидат оддалечени до 500 метра…
Страница 1 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.