Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце Featured
Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние кои учествуваа во првата трансплантација на срце во…
- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе европското законодавство пред да станеме држава членка…
Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за нелегално изнесување на готовински платежни средства од државата,…
На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник на коалицијата „Можеме“ и носител на изборната листа на…
Од денеска Македонија ги отвори границите без обврска за тест и карантин Featured
Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да…
Во предизборната капмања ВМРО-ДПМНЕ ја актуелизира темата за отварање на рудници и обезбедување 300 работни места. Тоа го изјави Игор…
Денес стартува предизборната кампања за ВПИ 2020 Featured
Вонредните парламентарни избори во РСМ кои треба да го донесат 11-тиот по ред Парламентарен состав на законодавниот дом веќе се…
Македонските оператори околу 18 часот ги остварија најавите и го прекинаа реемитувањето на сите ТВ-програми, освен на националниот сервис МРТВ.…
Денеска беше прочитана пресудата за обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, поранешна шефица на СЈО за случајот „Рекет“. Во пресудата…
Страница 12 од 115

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.