Во трите дена за гласање определени за изјаснување на граѓаните на 10-те по ред Парламентарни избори, а петтите предвремени, денеска…
По изрекувањето на мерката 30 дневен притвор од страна на Велешкиот Суд, полицијата денеска се упати во потрага по лицето…
Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна…
Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, покажуваат резултатите од анкетата на американскиот Национален…
Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце Featured
Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние кои учествуваа во првата трансплантација на срце во…
- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе европското законодавство пред да станеме држава членка…
Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за нелегално изнесување на готовински платежни средства од државата,…
На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник на коалицијата „Можеме“ и носител на изборната листа на…
Од денеска Македонија ги отвори границите без обврска за тест и карантин Featured
Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да…
Страница 10 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.