Со допис од граничните служби на Република Грција од преминот „Дојрани“ до своите колеги на македонскиот граничен премин „Стар Дојран“,…
Наќе Чулев, сегашниот министер за внатрешни работи во техничката влада, уште оваа недела е на функција. Министерството до изборот на…
Скандалозно однесување на над 500 лица во струмичкиот ноќен клуб „Аватар“, од каде слики протекоа и се шират на социјалните…
Државната изборна комисија завчера ги соопшти првите неофицијални резултати од изборите. Според нив, во собранието ќе седнат пратеници од шест…
Отворен е предмет во обвинителството за фејсбук статусите на лидерот на Левица – Димитар Апасиев. Со вакво соопштение излезе обвинителството…
ДИК вечерва, после 25 часа од завршено то гласање излезе со првични конечни но неофицијални резултати. Претседателот на Државната изборна…
Заев објави победа на СДСМ и „Можеме“ со предност од три пратенички мандати Featured
Од медија центарот на СДСМ во 1:42 часот лидерот Зоран Заев се обрати до јавноста и извести дека СДСМ и…
Во трите дена за гласање определени за изјаснување на граѓаните на 10-те по ред Парламентарни избори, а петтите предвремени, денеска…
По изрекувањето на мерката 30 дневен притвор од страна на Велешкиот Суд, полицијата денеска се упати во потрага по лицето…
Страница 9 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.