Учениците од септември веројатно ќе останат дома, ова го најави министерот за здравство Венко Филипче на седница на Влада како…
Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот Featured
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“ од страна на грчката гранична…
Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница, завчера на 5 август, донесе одлука за прогласување кризна состојба…
Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за ТВ21 информира дека денеска имало средба меѓу лидерите на…
Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите рече дека Грција нема препораки за отварање на границите…
Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се верификуваа мандатите на сите 120 пратеници, со…
Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена Featured
Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.Денеска, Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничните служби…
Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката, но за разлика од претходните години заканата од коронавирусот…
Вчерашното облачно време во Гевгелија донесе краткотраен пороен дожд, но во соседството и обилни врнежи кои предизвикаа поплави и штети.Фото…
Страница 8 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.