Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворат границите…
Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен. Врховниот суд денеска ја информираше јавноста дека вчера донесе…
Заев: Слободни и отворени кон светот! Ја славиме независноста! Featured
Премиерот Заев на прославата по повод Денот на независноста на Македонија - 8ми Септември, денеска на свечената церемонија пред Владата…
Министерката Царовска рече дека е убедена дека и покрај пандемијата, со посветена работа и заеднички напори, ќе имаме успешна учебна…
Речиси шестмесечниот застој во работата на градинките во државата предизвикано од корона епидемијата Владата ќе го прекине на 9 септември,…
Вечерва, со 62 гласа „ЗА“, 51 „против“, без „воздржани“, Собранието го изгласа новиот состав на Владата на РСМ предложен од…
Тешки телесни повреди за 60 годишен возач од Гевгелија е исходот од сообраќајката која се случила вчера на магистралниот пат…
Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98…
ЦО на СДСМ го прифати договорот за состав на Влада со партијата ДУИ, објави вечерва на прес конференција мандатарот за…
Страница 6 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.