Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 8 декември 2020 година (вторник), „Св. Климент…
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со претставници на Македонскиот полициски синдикат, предводени од претседателот Марјан Кицев на вчера…
Главниот акционер на Еуростандард Банката и бизнисмен Трифун Костовски има замрзанат имот - не може да го користи, не може…
Владата го задолжи Фондот за панзиско и инвалидско осигурување на РСМ да ги достави денеска податоците за пензиските осугуреници до…
Денес во 05 часот се затвора Граничниот премин „Евзони“, поради штрајк Featured
Министерството за внатрешни работи информира дека денес (вторник, 24 ноември), во 05:00 часот ќе биде затворен Граничниот премин „Евзони“, поради…
Премиерот Зоран Заев денеска во Брелин ја прими наградата за човекови права за 2020 година што ја доделува Фондацијата „Фридрих…
На аеродромот во Скопје вчера пристигнаа 10 тони помош за борбата против пандемијата предизвикана од коронавирусот која што за нашата…
Владата го усвои законот со кој на ранливите категории ќе им се доделат 6.000 денари, како дел од антикризните мерки…
Обвинителството за организиран криминал и корупција отвори истрага против пет лица, за набавката на софтвер за потребите на ДИК за…
Страница 4 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.