Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Или ќе одземе гласови од опозицијата за најмалку пет пратенички мандати, или ќе оди во затвор заради презадолженост на Општина…
Јуришниците на партијата на власт ги дочекаа со знамиња гостите од организаторите на политичка кампања за досегашниот претседател кој бара…
Млади од повеќе општини од државата викендов одржаа тродневен семинар за граѓански активизам
Место во студијата најде и гевгеличанецот Тодор Петров
Зврлески: Ако не добиеме известување од институциите за случајот “Актор“ ќе покренеме постапка по допрен глас
Жените борци незадоволни од статусот во општеството - факт е дека Македонија е на последно место во земјите од поранешна…
Меѓународниот ден на жената одбележан со марш во градот на текстилните работнички, каде од 7.000 вработени текстилци, 6.000 се жени
Скандал: 20 вработени на македонски шуми од Кавадарци пред отпуштање од работа
Парламентарните партии едноласно гласаа „за“ иницијативата на ДУИ за предвремени парламентарни избори
Страница 113 од 115

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.