Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска поддршка за физичките лица економски погодени од…
Со бели заштитни скафандери сместени во посебна просторија за тројца пратеници потребни за мнозинство за работа на Парламентот денеска започна…
Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по повод 14-ти Април, денот на Царинската управа вработените и…
Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се однесува за незаконска набавка на британската прислушна опрема…
Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд Featured
Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. Така денеска одлучи Кривичниот совет во…
По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за сузбивање на криумчарењето на дрога ДЕА, денеска ОВР Кавадарци…
МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција за борба против наркотици - ДЕА заплени дрога во вредност…
Деветмина полициски службеници се приведени во акцијата којашто попладнево ја спроведува Министерството за внатрешни работи, а во соработка со Канцеларијата…
Пописот одложен – Заев и Мицкоски постигнаа договор Featured
Позитивен епилог донесе денешната средба меѓу Зоран Заев и Христијан Мицковски. Премиерот и лидерот на опозициската партија се договорија за…
Страница 1 од 115

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.