Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник
Окт 18 2021

Гевгелија оди на втор изборен круг...

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина кандидати за градоначалници во Гевгелија за Локалните избори...
Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа
Окт 17 2021

Ангов во Дојран, Костадинов во...

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после затварањето на гласачките места ги прогласија Анго Ангов за...
Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот
Окт 17 2021

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од...

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната регулатива во државата. Изборниот законик вели дека регуларни...
Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек
Окт 17 2021

Излезност на југот од РМ поголема...

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот од државата. Во Гевгелија излезноста на гласачите до 11...
Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас
Окт 16 2021

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица...

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за локалните избори 2021, согласно Изборниот законик со гласање се...
„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија
Окт 15 2021

„Жито пром“ од Гевгелија на саем...

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем за храна и пијалоци „Ануга“ во Келн, Германија....
Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија
Окт 15 2021

Миравци ќе добие ветерен парк за...

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот парк „Дрен“ што ќе се протега низ територијата на...
Приведен кријумчар на мигранти кај Богородица, друг заработи Кривична пријава
Окт 14 2021

Приведен кријумчар на мигранти кај...

Јужната граница продолжува да биде мамка на лица со криминални намери за заработка од нелегален транспорт на мигранти. Последниот...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Петок, Окт 15 2021 0 comment
Вилијам Шaтнер се расплака – Земјата е животот, а

Актерската ѕвезда од „Ѕвездени Патеки“, 90 годиниот Вилијам Шатнер го оствари летот на

Сабота, Сеп 11 2021 0 comment
Македонска трагедија

Големата несреќа во тетовската модуларна болница во многу нешта потсетува на трагедијата

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.