Топ Новости
Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец Featured
МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина гевгелиски граѓани и еден валандовчанец, сите порди непридржувањето на мерките…
Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во изјава за медиумите рече дека ќе прогласи нова вонредна состојба,…
Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти Featured
Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена брзина излетал од патот кај Миравци, делница која често…
Еден од најголемите издавачи на дезинформации за коронавирус на Фејсбук е забранет од платформата за користење фарми за содржини од…
Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за ширење на корона вирусот пред јавноста ја…
Бетонирана улицата „Деко Ковачев“ во Гевгелија Featured
Уличниот крак од улицата „Деко Ковачев“- Гевгелија, во должина од околу 300 метра денеска е бетониран. Изведувач на работите е…
Почувствуван земјотрес во југот од Македонија Featured
Тектонско придвижување на земјиното тло вечерва во 22:55 часот почувствуваа жителите на југот од Македонија, Гевгелија, Богданци, Дојран. Земјотресот е…
Во чест на Спасовден - заштитникот на Гевгелија Featured
Денеска е Св. Спас - заштитник и спасител на луѓето, заштитник на Гевгелија. Четириесет дена после Велигден, секогаш во четврток…
Од 28 мај после речиси двеиполмесечен прекин на дејноста поради корона кризата, со Одлука на Владата на РСМ од денеска…
Страница 1 од 250

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.