Водици со шест крштевки во гевгелиските храмови Featured
Вековниот празник Богојавление Водици денеска освен со водосвет во црковните храмови во Гевгелија беше одбележан и со крштевки на најмладите…
Владата на Република Северна Македонија на денешната 40-та седница, по препорака на Комисијата за заразни болести, донесе измени на одлуката…
Водосвет годинава во црковните храмови Featured
Пандемијата годинава ја измени и традицијата - Осветувањето на водите за време на годината во која продолжуваат пандемските ризици од…
АВРМ: Кредитирање на невработените до 10.000 евра за започнување сопствен бизнис Featured
Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија објави оглас за самовработување на невработените лица. по пат на кредитирање за отварање…
Минусна ноќ во Гевгелија и југот Featured
Вечерва настапуваат првите минусни температури годинава - поларниот студен бран ќе пристигне и на југот од земјата. Оваа ноќ ќе…
Легална регистрација во Македонија со 50 од сто намалени трошоци е новата законска мерка која овозможува возилата со странски регистарски…
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР – Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф (24) од Кратово, со привремено…
Василичарскиот кaрневал во Вевчани кој поради короната претставува закана по здравјето на граѓаните и истиот требаше да биде одложен, но…
Нема сурварски огнови Featured
Вака одлучи Општинскиот кризен штаб.По оптимистичките информации дека мерките на ограничено работно време на угостителите, забрането групирање на јавни места…
Страница 1 од 285

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.