Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница, завчера на 5 август, донесе одлука за прогласување кризна состојба…
Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за ТВ21 информира дека денеска имало средба меѓу лидерите на…
Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите рече дека Грција нема препораки за отварање на границите…
Се бара ревизија за изградбата на Градскиот пазар во Гевгелија Featured
Советникот Тихомир Ручкоманов, претставник од ЛДП и коалиционен партнер на СДСМ во локалниот општински совет во Гевгелија поднесе иницијатива за…
Со 116 гласови „за“, ниту еден воздржан и ниту еден против, денеска се верификуваа мандатите на сите 120 пратеници, со…
Граничниот премин Дојран-Дојрани останува затворен уште 10 дена Featured
Грција ги продолжува своите меѓугранични заштитни мерки од ковид-19.Денеска, Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничните служби…
Августовска разгледница од Дојран Featured
Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и уживатели на плажите од Дојранското езеро.Лежалките се распоредени на растојание…
Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката, но за разлика од претходните години заканата од коронавирусот…
Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина помош, а не исплатилe плата на вработените Featured
За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци искористиле финансиска помош за исплата на минимална…
Страница 1 од 263

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.