Одиме на Европско!

Петок, 13 Ноември 2020

Македонскиот фудбал оди на Европско првенство.
Предвесник на македонскиот пат кон Европа, или заслужена награда за одиграното.
Нацијата на нозе. Сите се обединија кон победата. Конечно после 30 години Македонија ќе заигра рамноправно на еден Континентален куп.
Еве дел од реакциите на социјалните мрежи за успехот на македонската фудбалска репрезентација.
Првите честитки за историскиот успех ги упатија претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев, Македонската фудбалска репрезентација и бројни навивачи и граѓани кои подеднакво се радуваа на успехот на нашите репрезентативци.

ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО!!! Грузија ???????? - Македонија ???????? 0:1 (0:0) #СегаЕНашеВреме

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Thursday, November 12, 2020

Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите...

Posted by Zoran Zaev on Thursday, November 12, 2020
Маестралната забелешка на Б.Нацевски дека судбината ни' била струмичанец да не' внесе во Европа (голот на Пандев кој е струмичанец).

ОД СУДБИНА НЕ СЕ БЕГА. БИЛО ПИШАНО, СТРУМИЧАНЕЦ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕВРОПА. БРАВО ПАНДЕВ! БРАВО МОМЦИ!

Posted by Бошко Нацевски on Thursday, November 12, 2020
Најавата за одобрена награда од страна на Владата за членовите на македонската репрезентација.

Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската...

Posted by Zoran Zaev on Thursday, November 12, 2020
Коментаторите на МТВ во делириум: Честитки од странство за успехот на македонската репрезентација и зајадливите коментари на незадоволните „патриоти“.

Најбоље нешто вечерва :))))))))

Posted by Radko Kantardiev on Thursday, November 12, 2020
Граѓаните во многу градови низ државата радоста ја споделија со возење автомобили и трубење низ улиците, а пожарникарите се огласија со своите сирени во чест на победата на нашите фудбалери и фудбалскиот влез во Евроспско првенство.
Last modified on Петок, 13 Ноември 2020 - 05:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.