Грижлив татко

Среда, 13 Јануари 2021

За време на изолацијата од ковид-19 таткото Џими секој ден со својата керка, грижејки се за хигиената во нивниот дом, наместо со маски, оделе да го фрлат ѓубрето во контејнер облечени (маскирани) со целосен костим од ликовите од супер хероите, од цртаните филмови, од филмските хитови за деца.
Така таткото сакал да и' ја разбие домашната корона монотонија која владее за време на изолацијата на семејството и и' приредувал секој ден маскембал на својата ќерка при чинот на фрлањето на домашниот отпад.
Колку труд, колку грижа и внимание од еден татко.
Се гледа од видеото дека неговата постапка не останува незабележана од соседите кои го поздравуваат убавиот пар, а таткото и ќерката им отпоздравваат со мафтање рака.

Убав пример на родителска грижа претворена во детска забавна анимација.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција на ЕСМ

Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.