Критериуми за одобрување момче за ќерката

Сабота, 22 Август 2020

Ова се новите корона услови за одобрување на новата врска на ќерката со момчето кое го претставува на своите родители.
Се разбира, актуелно време е, време на пандемија и условите за одобрување се нови, вонредни.
Видеото е креација на црногорски инвентивни видео промотори на кампањата поддржана од Светската здравствена организација за превенција од коронавирусот. Црногорската реклама преку која се укажува на значењето и почитувањето на мерките за ковид-19 стана вистински хит и за 5 дена има близу 500.000 прегледи.

Видеото почнува со тоа што едно црногорско семејство руча во дворот пред куќата и разговара за новото момче на ќерката.

– „Од добра куќа е, многу убав човек, правилно ја носи маската, ги мие и ги дезинфицира рацете“ – му вели сопругата на својот сопруг.

Останатото погледнете го сами:

 

Last modified on Сабота, 22 Август 2020 - 10:41

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

Пет километарска колона возила кон ГП Богородица

Новиот режим на гранично работење што го најави грчкиот министер за цивилна

Повеќе

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.