Еколошка свест и парковите во Гевгелија

Понеделник, 25 Март 2019

ВИДЕО: Еко анализа на Дејан Малзарков

 

 

Еколошката свест на гевгеличани е тема на последното видео направено од дежурниот видео аниматор на општествените теми од нашето опкружување, Дејан Малзарков.

По реакцијата на граѓаните дека само за три дена од пуштањето во употреба на новоуредениот простор на Динќут украдена е лулашка, Дејан со одговор зошто тоа го прават луѓето, и што уште можат да наштетет.

Исмевањето на сопствена сметка, на нашата колективно ниска еколошка свест, ќе ве насмее и ќе ве натера да размислите: „На која страна од еколошката скала сте вие - под нивото, или на нивото на грижлива употреба и чување на урбаната опрема наменета за сите и животниот простор.

Last modified on Понеделник, 25 Март 2019 - 22:44

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.