Влатко Стефановски со нов албум „Огледало“

Вторник, 24 Ноември 2020

„Огледало“ е новиот албумски запис на најпознатиот македонски гитарист, музичар, композитор Влатко Стафановски.

Целиот материјал е со потпис на Влатко, музика, текст и аранжман, а видео записот е дело на „CroRec Digital“, секторот за видео продукција на хрватскиот музичко-издавачки гигант „Croatia Records“.

„Огледај се во мене
За да видиш која си
Огледај се во мене
За да видиш дали моја си„ - пее Стефановски во насловната албумска песна „Огледало“.

Влатко Стафановски со задоволство ги сподели со публиката на социјалните мержи и остатокот од своите нови нумери. Слушнете ја „Taftalidze Shuffle“.

И, „Гаража“. Мора да се ова спомени од детството, опеани од времето на гаража дружбите и почетоците на музичките тренинзи и подеми на Влатко, а подоцна и групата „Леб и сол“.

Следуваат „Раскрсница“, потоа „Global Warming-Lokal Freezing“...
Продажбата на новиот албум „Огледало“ ја огласи издавачот „Croatia records“ како за хрватскиот, така и за музичкиот пазар на Балканот.

Vlatko Stefanovski, gitaristički virtuoz, upravo je objavio novi studijski album! ???? "Taftalidze Shuffle", na kojem je...

Posted by Croatia Records on Friday, November 20, 2020
Last modified on Вторник, 24 Ноември 2020 - 12:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција на ЕСМ

Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на

Повеќе

Пристигнаа првте вакцини против ковид-19 во Македонија

Со пакетот од 4.680 од вкупно 8.000 вакцини, што ни пристигна денес од Србија,

Повеќе

Сообраќаен билтен: 11 прекршоци за еден ден

Екипа за контрола на сообраќајот на подрачјето од општина Гевгелија вчера

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.