Жешко шоу на Шакира и Џеј Ло на Супербоул

Понеделник, 03 Февруари 2020

Сензационален настап со сплет од мизичките хитови на Џенифер Лопез и Шакира на полувремето на Супербол, со групни танчерски точки и многу пиротехника синоќа на „Pepsi Super Bowl“ ја вжештија сцената и спобудалеа публиката.
Џеј Ло се појави на полувремето на Super Bowl на шипка за стриптиз и корисниците на социјалните мрежи буквално останаа без зборови. Ѕвездатa на Hustlers го усоврши танцот на шипка за нејзината улога како Рамона, а дефинитивно потврди дека ги владее движењата и по филмот.

Вистинско шоу изведено во живо, кое вреди да го погледнете, макар на видеото:

На сцената се појави девојче, пеејќи ја „Let’s Get Loud“, кое веднаш ги освои симпатиите на публиката со својот талент. Но, она што никој не го очекуваше е дека тоа е токму 11-годишната ќерка на Џеј Ло, Ем Марибел Муњиз. Воодушевен од настапот на Ем беше и нејзиниот татко Марк Ентони, од кого таа го наследила музичкиот талент. Емеи има и неколку минути помлад брат близнак, Максимилијан.

Латиноамеричките музички ѕвезди покажаа дека и во своите 50 години (Џенифер Лопез) и Шакира со своите 43 уште жарат и палат на сцената со актуелните хитови и оригиналните сценски изведби.  


Last modified on Понеделник, 03 Февруари 2020 - 12:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

Почина Д-р Лилјана Николова

На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.