Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Фотка поради која “падна“ Твитер

Понеделник, 03 Март 2014

Елен ДеЏенерис: Best photo ever. #oscars 

Водителката на доделувањето на ОСКАР 2014 Елен ДеЏенерис година направи најдобра “selfie“ фотографија, сликајќи се со дузина филмски актери и ѕвезди на филмското платно. На сликата се Елен со Мерил Стрип, Џулија Робертс, Бред Пит, Џенифер Лоренс, Кевин Спејси, Липит Нуонго, Џеред Лет, Анџелина Џоли и други.

За помалку од еден час фотографијата имала повеќе од милион твитови, а обожавателите “полудени“ од среќа направиле 2,30 милиони “ретвивови“.

Популарната хумористична водителка за секого имаше по некој коментар, движејќи се помеѓу публиката. За Мерил Стрип рече дека била 18 пати номинирана за Оскар и и’ порача на Американската Филмска Академија да не ја номинира повеќе, бидејќи ќе банкротира со подготовките за свечени фустани, шминки и фризури за Ноќта на Оскарите.

За Џенифер Лоренс, која лани освои Оскар и падна за време на качувањето до сцената, Елен прокоментира: -„Падна и вечерва излегувајќи од автомобилот, но тоа немора никој да го знае. Ако победиш вечерва, мислам дека ќе ти го донесеме Оскарот, не сакам да ризикувам“, рекла водителката.

Ерупција од смеа предизвика со нарачката на пица за сите. Бред Пит, Јеред Кето и Мартин Скорсезе зедоа по едно парче, а Елен се погрижи своето парче пица да го изеде и слабата Анџелина Џоли.

Last modified on Вторник, 04 Март 2014 - 00:24

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

Почина Д-р Лилјана Николова

На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.