Заврши снимањето на „Game of thrones“

Среда, 11 Јули 2018

Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони, ќе има 6 епизоди кои ќе бидат временски подолги

 

Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони, ќе има 6 епизоди кои ќе бидат временски подолги.

Снимањето и продукцијата на последната сезона траеше девет месеци во потполна тајност за случувањата околу приказната на серијата.

Актерката Софи Тарнер која ја глуми принцезата Санса Старк за медиумите информира дека никој од актерите не го добил сценарието испечатено и дека истото им било достапно само на апликација и веднаш по читањето самото се бришело. Репликите за снимањето актерите ги добивале ден пред снимањето повторно дигитално и во рок од 24 часа сами се бришеле. Сето тоа било така направено за да се држи во строга тајност приказната за крајот на оваа повеќегодишна и најскапо снимен серијал.

Софи додава дека на актерите и на целата група задолжена за снимањето и продукција на серијата им било забрането да сликаат со своите мобилни телефони и дека истите лепеле налепници врз камерите на мобилните со цел да се оневозможи било каква слика да излезе на социјалните мрежи и да оддаде некоја тајна од снимањето.

Премиерата на последните шест епизоди од оваа најскапа серија е најавена за наредната 2019 година.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

Почина Д-р Лилјана Николова

На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.