Се снима филм за Џуди Гарланд со Рене Зелвегер

Четврток, 28 Јуни 2018

Филмскиот лик на миленичката на Холивуд и продукцијата на Дизни, 40 години подоцна ќе го оживее Рене Зелвегер

 

Рене Зелвегер ќе го оживее ликот на холивудската ѕвезда и миленичка на „Дизни продукцијата“ легендарната Џуди Гарланд. Ова е првата трансформација за новата улога на Рене како Џуди. Во филмот се следи вистинската приказна за финалните концерти на Џуди Гарланд во Лондон.

Во филмот покрај Рене играат Џеси Бакли, Фин Витрок и Мајкл Гамбор.  Со новиот имиџ Рене се појави и во јавноста.

Еве краток преглед: Зима 1968 година легендарната showbiz ѕвезда Џуди Гарланд пристигнува во Swinging London за да настапи во претставата "Разговор на градот". Тоа е 30 години подоцна откако стана детска филмска ѕвезда со музичкиот филм „The Wizard of Oz“, но ако нејзиниот глас е ослабен со годините, нејзиниот драматичен интензитет само ја порасна интерпретацијата. Додека се подготвува за емисијата, битките со менаџментот, привлекува музичари, се потсетува на пријателите, ја обожаваат фановите, а нејзината духовитост и топлина ќе сјаат. Дури и нејзините соништа за романса изгледаат недопрени додека таа застанува на додворување со Мики Денан, нејзиниот петти сопруг. А сепак, Џуди е кревка. Откако работела 45 години од нејзините 47 години, таа е исцрпена; прогонувана од сеќавањата за детството изгубено во Холивуд; зафатена од желбата да се врати дома кај своите деца. Дали таа ќе има сила да продолжи?

На снимањето на филмот реагирала ќерката на Џуди Гарланд, исто така познатата актерка Лајза Минели која на социјалните мрежи напишала дека „ниту го одобрила изборот на Рене за екранизација на животот на нејзината мајка, ниту го забранила снимањето на филмот“.

Филмот насловен „Џуди“ веќе се снима во Лондон, а Рене со својата драстична трансформација за да личи на култната ѕвезда, ќе се сложите изгледа убаво, а за тоа колку убедливо ја пренесе на филмското платно ќе треба да го погледнеме филмот.


 

Last modified on Четврток, 28 Јуни 2018 - 18:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

Почина Д-р Лилјана Николова

На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.