Геј ќерката на тајкунот Сесил Чао се спротистави на својот татко!

Среда, 29 Јануари 2014

Во отворено писмо до него бара да го прифати фактот дека таа е лезбејка, за да го одврати од намерата да ја ожени со човек кој ќе успее да ја направи жена за награда од 40 милиони фунти 

Ќерката на тајкунот од Хонг Конг во отвореното писмо упатено до нејзиниот татко, бара од него да прифати дека таа е лезбејка, откако тој пред една недела понуди десетици милиони на оној маж кој ќе успее да се ожени со неа.

Жижи Чао (33) од својот татко Сесил Чао бара да ја прифати нејзината партнерка и кон неа да се однесува како „кон нормално, достоинствено човечко суштество“, пренесува BBC.

Жижи, која се венча со нејзината долгогодишна партнерка Шон Ив во Франција во 2012 година, во писмото наведува: „Има многу добри мажи, само што тие не се за мене“.

Таа пишува и дека и е многу жал што луѓето говорат некои „невкусни работи“ за нејзиниот татко и додава: „Тие не разбираат дека јас тебе секогаш ќе ти простувам поради твојот начин на размислување, бидејќи знам оти мислиш дека го правиш она што е во најдобар интерес за мене“.

„Како твоја ќерка, не сакам ништо повеќе на светот од тоа тебе да те направам среќен. Но, кога станува збор за врските, твоите очекувања од мене и реалноста која сум, не се кохерентни“, пишува таа.

Жижи, која е успешна деловна жена, додава оти не очекува нејзиниот татко и нејзината партнерка да бидат „најдобри пријатели“, но дека многу би и значело кога татко и не би бил „уплашен“ од нејзината партнерка и кога би прифатил дека и таа е нормално, човечко суштество.

Жижи Чао писмото го завршува со зборовите: „Трпеливо твоја“.

Минатата седмица милијардерот и плејбој Сесил Чао повторно понуди 65 милиони долари (40 милиони фунти, според објавата на “Телеграф“) на мажот кој ќе успее да се ожени со неговата ќерка. Инаку, Хонг Конг не ги признава истополовите бракови, иако хомосексуалноста од 1991 година не се смета за кривично дело.

Last modified on Четврток, 30 Јануари 2014 - 03:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

Почина Д-р Лилјана Николова

На 7 април, Светскиот ден на здравството, во вечерните часови, почина доктор

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.