Видео: Ноле како Роки Балбоа

Недела, 27 Декември 2020

Најдобриот тенисер на светот иако нема скорешен спортски настап континуирано работи на одржување на својата физичка кондиција.
Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Дивчибаре, каде се подготвува за следната сезона.

Иако првиот настап во сезоната ќе го има на почетокот на февруари на АТП купот, Австралија опен започнува на 8 февруари, најдобриот тенисер на светот не седи со скрстени раце.

Редовно џогира па фановите го „уловија“ додека тренира. Така, Ноле на Дивчибаре е виден како џогира во друштво со неговиот соработник на велосипед и тоа по дожд и ниска немпература.

Ѓоковиќ на ова видео потсетува на познатиот јунак Роки, кој трча низ Филаделфија и ги поздравува минувачите.
„Од големите луѓе може многу да научиме. Да останеме природни и едноставни - секогаш“ - напиша на Инстаграм „Вила природа Дивчибаре“ која го сподели видеото од тренингот на Ѓоковиќ.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција на ЕСМ

Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.