Грчка студентка со инвалидитет ја постигна својата животна амбиција да го достигне врвот на планината Олимп, највисокиот врв на Грција,…
Традиционалната спортска манифестација „Трчаме кон целта 2020“ годинава се одржува по 15-ти јубилеен пат низ улиците на Скопје.Годинава свој трофеен…
Со резултат од 3:2 во сетови (6:3; 6:2; 5:7; 4:6 и 6:1) и пресврт во петтиот сет кој го освои…
Валентина Узунова од Богданци, членка на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија денеска ја истрча полумаратонската трка во Скопје, со…
Заврши Националното триатлон првенство во Дојран, доделени медалите во 12 категории Featured
Македонската триатлон федерација ги прогласи победниците на годинашниот државен шампионат во триатлон што денеска се одржа на патеките во Дојран…
По шест години пауза Триатлон натпреварите на Македонската триатлон федерација се враќаат на терените во Дојран. Утрово во 09:00 часот…
По инцидентот на УС Опен во кој Новак Ѓоковиќ упати (удри) топче ненамерно во правец на линијски судија и бранот…
„Телеком Веспрем“ и РК „Вардар 1961“ вечерва во Задар играа за трофејот во СЕХА Газпром лигата по трет пат по…
Со победа во пенали, по претходно изедначен резултат 29:29 помеѓу Вардар - Загреб, вчера македонските црвено-црни ракометари приредија завршница за…
Страница 2 од 30

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.