Нерешено со Арсенал во првиот полуфинален натпревар од Лига на Европа
150та победа на Реал Мадрид во Лига на шампиони
Реал Мадрид поразен на свој терен дома од Јувентус, но сепак се избори за полуфинале во Лигата на Шампиони
Жозе Мурињо „потпиша“ со својот син за тренерскиот тим во Манчестер Јунајтед
Наградата „The Best“ за најдобар фудбалер за 2017 повторно во рацете на Португалецот, кој слави две години по ред како…
Реал Мадрид можеби е во криза во Шпанија, но во Лигата на шампионите игра беспрекорно
Португалскиот 32-годишен голгетер постигна 409 погодоци и 124 асистенции за „галактикосите“ во одиграните 400 натпревари
Младата фудбалска репрезентација на Македонија со убедлива победа од 3-0 ја победи Ерменија
УЕФА: Благодариме Македонија, фантастични домаќини на Суперкупот 2017! Featured
Порака од УЕФА со благодарност до македонската јавност
Страница 6 од 13

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.