Со победа над Англија со 2:1 вечерва хрватската репрезентација се пласираше во финелето на Светското првенство во фудбал, во Русија…
Потег за почит на францускиот репрезентативец
Со победата над Белгија од 1 - 0, Франција е првиот финалист на Светското првенство
Бразилските навивачи со камења и јајца ги пречекаа своите фудбалери од Светското првенство
Хрватска ја слави победата над Русија, а Претседателката на Хрватска Грабар-Китаровиќ во соблекувалната славеше со членовите на репрезентацијата
Денес и утре ќе се играат четвртфиналните натпревари од Светското првенство
ВИДЕО: Тој е голем стратег, прогнозира финалисти за СП, ама знае и да згреши
Утре е ден за одмор, а од сабота започнува осминафиналето
Дину Алекс e првата Мундијалска жртва од разочаран фан на Аргентина и Лијонел Меси
Страница 4 од 13

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.