Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Патникот за финалето на мундијалот е Германија по поразот на селекцијата на Бразил од 1:7
Вечерва во драматичен натпревар Бразил ја совлада Колумбија со 2-1. Ниту Нејмар, ниту Хулк, ниту Оскар, не беа херои на…
Светското првенство 2014: Германија ја порази Франција со 1-0
Со жестока пенал пресметка репрезентацијата на Костарика за првпат се пласира во четвртфиналето на Светското првенство во Бразил
Селекторот на Холандија, Луј Ван Гал по денешниот трилер триумф над Мексико призна дека неговата репрезентација успеала да се извлече,…
„Бразил е катастрофа, требаше да испадне“
И двете репрезентации остануваат во игра и во следната фаза
Актуелниот светски шампион Шпанија, по само вториот одигран натпревар на Светското првенство во Бразил ги спакува своите куфери
На вечерашниот дуел со БиХ, аргентинскиот репрезентативец Лајонел Меси го прекина долгогодишниот пост од мундијалски голови
Страница 10 од 13

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.