Пандев во 45-та и Елиф Елмас во 90-та минута се изненадувањата на гостинскиот тим, репрезентацијата на Мекедонија која вечерва ја…
Македонската фудбалска репрезентација обезбеди пласман на Еуро 2021, а први со премија за успехот наместо играчите се почестиле членовите на…
Фудбалската Федерација на Македонија на несекојдневен начин ја испиша победничката коментаторска еуфорија на Тони Стојановски кога во преносот од дуелот…
Само пред една недела светската спортска публика и милениците се простија од фудбалскиот уметник Диего Армандо Марадона, а во реалниот…
Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона Аргентина, по изгубената битка со здравјето вчера беше погребан во Буено Саирес под строги ковид…
Аргентина во црно, Светот е во шок - легендарниот фудбалер Диего Марадона ја загуби најважната битка во животот, почина денеска…
Македонија обезбеди пласман за ЕП во фудбал 2021 Featured
Со победа од 1:0 на празната арена во Тбилиси Македонската фудбалска репрезентација ја надигра репрезентацијата на Грузија и овозможи пласман…
Македонската фудбалска репрезентација избори место во финалето од плеј-офот за пласман на ЕП преку Лигата на нации. Репрезентативците вечерва славеа…
Спортот стагнира поради корона заканата, ама коментаторите тренираат дома. Поради недостаток на спортски натпревари Шпански ТВ коментатор го насмеа светот:…
Страница 1 од 13

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.