Само пред една недела светската спортска публика и милениците се простија од фудбалскиот уметник Диего Армандо Марадона, а во реалниот…
Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона Аргентина, по изгубената битка со здравјето вчера беше погребан во Буено Саирес под строги ковид…
Аргентина во црно, Светот е во шок - легендарниот фудбалер Диего Марадона ја загуби најважната битка во животот, почина денеска…
Денес е Светскиот ден на детето. Го посветуваме прилогот за едно несекојдневно дете херој Bridger Walker. На насловната фотографија е…
Македонија обезбеди пласман за ЕП во фудбал 2021 Featured
Со победа од 1:0 на празната арена во Тбилиси Македонската фудбалска репрезентација ја надигра репрезентацијата на Грузија и овозможи пласман…
Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија во годината на својот едногодишен спортски живот со локални атлетичари, овој викенд ги врати…
Македонија со победа над Финска (33-24) за пласман на ЕП 2022 Featured
Победничко отварање на квалификациите на Македонската ракометна репрезентација за пласман на ЕП 2022 година вечерва на теренот на „Борис Трајковски“…
Грчка студентка со инвалидитет ја постигна својата животна амбиција да го достигне врвот на планината Олимп, највисокиот врв на Грција,…
Традиционалната спортска манифестација „Трчаме кон целта 2020“ годинава се одржува по 15-ти јубилеен пат низ улиците на Скопје.Годинава свој трофеен…
Страница 2 од 57

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.