Пандев во 45-та и Елиф Елмас во 90-та минута се изненадувањата на гостинскиот тим, репрезентацијата на Мекедонија која вечерва ја…
Македонската женска ракометна репрезентација го обезбеди најмалку второто место во квалификациската група за местото во баражот за пласман на Светското…
Совршено победничко деби од соништата на селекторот Кире Лазаров која ја водеше, играше и насочуваше играта над репрезентацијата на Македонија…
Ноле испиша тениска историја.Српскиот тенисер и рекет број 1 во светот, денеска го исполни најдолгиот временски рекорд како првак, носител…
Новак Џоковиќ утрово извојува победа на Австралија опен и ова е негова 18-та по ред титула на грен слем турнири.33-годишниот…
Несекојдневен потфат на група на македонски планинари и велосипедисти кои рано утрово направија огромен успех, откако се искачија на највисокиот…
Македонската фудбалска репрезентација обезбеди пласман на Еуро 2021, а први со премија за успехот наместо играчите се почестиле членовите на…
Српскиот тенисер и прв рекет во светот Новак Ѓоковиќ, за месец дена, точно на 8-ми март, ќе влезе во 311-та…
Целта е остварена: Македонија со победа над Чиле продолжува во следната фаза од мундијалот и го продолжи престојот во Египет!…
Страница 1 од 57

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.