Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Грчка студентка со инвалидитет ја постигна својата животна амбиција да го достигне врвот на планината Олимп, највисокиот врв на Грција,…
Традиционалната спортска манифестација „Трчаме кон целта 2020“ годинава се одржува по 15-ти јубилеен пат низ улиците на Скопје.Годинава свој трофеен…
Долгогодишниот ракометен репрезентативец на Македонија, Наумче Мојосвски, од денеска и официјално е нов директор на Агенцијата за Млади и Спорт.…
Со резултат од 3:2 во сетови (6:3; 6:2; 5:7; 4:6 и 6:1) и пресврт во петтиот сет кој го освои…
Македонската фудбалска репрезентација избори место во финалето од плеј-офот за пласман на ЕП преку Лигата на нации. Репрезентативците вечерва славеа…
Валентина Узунова од Богданци, членка на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија денеска ја истрча полумаратонската трка во Скопје, со…
Заврши Националното триатлон првенство во Дојран, доделени медалите во 12 категории Featured
Македонската триатлон федерација ги прогласи победниците на годинашниот државен шампионат во триатлон што денеска се одржа на патеките во Дојран…
По шест години пауза Триатлон натпреварите на Македонската триатлон федерација се враќаат на терените во Дојран. Утрово во 09:00 часот…
По инцидентот на УС Опен во кој Новак Ѓоковиќ упати (удри) топче ненамерно во правец на линијски судија и бранот…
Страница 1 од 55

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.