ЦЈЗ Гевгелија: 25 новозаболени од Ковид19

Четврток, 18 Март 2021

Последниот дневен извештај на Институтот за јавно здравје бележи нови 1216 заразени лица од вирусот ковид 19. Од нив на територијата на ЦЈЗ Гевгелија како новозаболени се регистрирани 25 пациенти од кои 20 од Гвегелија, 4 од Богданци и 1 од Дојран.

Во денешниот извештај не се забележи оздравени пациенти од нашиот крај.

Со ова бројките на вкупно заболени и активни пациенти во рамките на ЦЈЗ Гевгелија се:
- Гевгелија досега вкупно 1552 заболени, од кои активни 320 пациенти,
- Богданци 354 вкупно заболени, од кои активни 67, и
- Дојран 103 вкупно заразени до сега, од кои 7 активни.

 

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.