Белата куќа во Божиќен сјај

Вторник, 01 Декември 2020

Последниот Божиќ на првата дама на САД во Белата куќа е причина повеќе за раскошниот сјај на украсувањето кое Меланија Трамп го направила вчера и споделила на социјалните медиуми.
Заедно со Божиќ, семејството Трамп овде ќе ги помине и Новогодишните денови, се' до 20 јануар која нејзиниот сопруг Доналд Трамп треба да ја предаде функцијата Претседател на САД на победникот на годинашните претседателски избори, Џо Бајден.

Поради тоа, сè уште актуелната прва дама посебно се потрудила да ја украси претседателската резиденција во Вашингтон.

Пред Џо и Џил Бајден да ја преземат, Меланија Трамп се потрудила Белата куќа да добие нов сјај пред божиќните празници.

Last modified on Вторник, 01 Декември 2020 - 18:52

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.