Рецептот се подготвува само за 10-на до 15 минути, превкусен е и е одлично мезе или предјадење
Во сезона на настински на организмот му годат топли и свежо подготвени лесни оброци
Брз рецепт со готови кори и сезонски зелени јаболки
Сезоната на оревите е во полн ек. Почестете се со една богата торта „ореовка“
Ако сте го подготвиле ајварот, на ред се другите вкусни специјалитети од богатата ризница на домашни рецепти
Предлог лесен летен ручек на кој организмот ќе ви биде благодарен
Оброкот после кој нема да ви биде топло
Нов рецепт за изненадување на домашните со нов изглед и подготовка
За свечена атмосфера на велигденската трпеза подгответе го овој традиционален велигденски украсен десерт
Страница 3 од 6

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.