Победнички старт на Мaкедонија на ЕХФ шамионатот
Авг 08 2022

Победнички старт на Мaкедонија на...

Со убедлива победа над Турција со резултат 34-19 вечерва машката кадетска репрезентација на Македонија имаше победнички старт на ЕХФ...
РКЕ ги намали цените на горивата
Авг 08 2022

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција на цените на горивата од 2 до 3,5 денари. Бензинот...
Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран
Авг 08 2022

Пожарот кај Фурка и Паљурци...

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени екипи низ опожарените подрачја во Дојранско и Богданско,...
Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци
Авг 07 2022

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на село Фурка (Дојранско) и продолжи да се шири во правец кон...
Одбележан панаѓурот во с.Ума
Авг 07 2022

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети Пантелејмон“ синоќа се одржаа панаѓурските одбележувања во селото...
Се реконструира патот до Смрдлива вода
Авг 06 2022

Се реконструира патот до Смрдлива...

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место Смрдлива Вода. Изведувач на работите е ЈП "Македонија пат", а...
Пожар во Ст.Дојран, загина една жена
Авг 06 2022

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Од РЦУК Струмица информираат дека избувнал пожар на двоспратна куќа во С.Дојран. „Зафатена е кровната конструкција и еден спрат од...
Прогласени победниците од Меморијалот „Иван Пенов“ 2022
Авг 05 2022

Прогласени победниците од...

Синоќа под рефлекторите на игралиштето „Иван Пенов“ со одигрување на финалсните дуели заврши вториот по ред Меморијален турнир во...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.