Почина 69 годишен гевгелиски пациент од корона - 24 ковид жртва во Општината Featured
Короната продолжува да шокира, за три последователни дена има нови 29 позитивни во регионот од кои 20 се од Гевгелија.Наместо…
Ниту еден новозаразен, а четворица оздравени. Ова е денешниот корона биланс за оптините од југот кои се под надлежност на…
Гевгелиската Болница подготвена за вакцинација Featured
Според Националниот оперативен план за вакцинација свои обврски за спроведување на имунизација на населението од епидемијата на ковид-19 има и…
Амбуланта за кожни болести стартува од следната недела Featured
Општа Болница Гевгелија од следната недела ќе ги отвори за потребите на граѓаните новите простории на амбулантата за кожно венерични…
Короната во февруарски подем - 119 активни во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Расте бројот на новозаразени во регионот на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија. Денешниот извештај на ИЈЗ носи евидентирање на нови 7-мина…
Од денеска е во функција новата ВЕБ страница „Vakcinacija.mk“ на која граѓаните ќе можат да се пријават за вакцинација против…
ЦЈЗ Гевгелија: Короната денеска со рекордни 33 оздравени Featured
Триесет и три лица позитивни на коронавирусот и пациенти на ковид-19 во регионот на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија денеска се…
Веќе два дена едноподруго во февруари Гевгелија бележи новозаразени од коронавирус, а ниту еден одравен пациент. Епидемиолошка слика за февруари…
ЦЈЗ Гевгелија: 13 новоинфицирани со корона, 13 оздравени Featured
Епидемиолошката слика на короната во регионот на Центарот за јавно здравје Гевгелија денеска во димензија на ширеење: регистрирани се 13…
Страница 2 од 40

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.