Нови 17 позитивни во Гевгелија, еден оздравен - Ставен во функција Дневниот ковид центар во Гевгелија Featured
Во празничниот ден за Гевгелија кога општината додели Благодарници на здравствени работници и Установи за борбата против ковид-19 во регионот,…
Корона ЦЈЗ Гевгелија: 199 активни, 14 новозаразени, 14 оздравени Featured
Вкупниот број на активни на коронавирусот во подрачјето на ЦЈЗ Гевгелија и понатаму останува со 199 лица позитивни на корона,…
Поаѓајки од оценките на СЗО дека само изминатата недела процентот на смртност на заболените од ковид-19 во Европа пораснал за…
Корона денеска: МК 1.275, Гевгелија 22 новозаразени Featured
Денеска ИЈЗ изнесе резултати за направени најголем број тестирања во земјата, вкупно 3.331. При тоа утврдени се 1.275 новозаразени во…
Имунологот д-р Борислав Каменов од Србија, тврди дека витаминот Д е важен за заштита на организмот и зајакнување на нашиот…
Гевгелија & корона: 3 нови позитивни, 16 оздравени Featured
Додека Гевгелија денеска бележи зголемен број на оздравени пациенти на ковид-19 и тројца новодијагностицирани позитивни, во државата се регистрирани нови…
Две нови ковид жртви во Богданци, 13 нови позитивни во ЦЈЗ Гевгелија Featured
Со новиот извештај на Институтот за јавно здравје од Скопје јавноста дознава за две нови ковид жртви, жители на општина…
Тројца нови позитивни на корона во Дојран, 1 во Гевгелија Featured
Денеска Гевгелија и регионот влегуваат во четвртиот календарски месец, или точно 99-от ден како во подрачјето на надлежност на Центарот…
Нов корона врв: 1.085 во МК, 29 новозаразени во ЦЈЗ Гевгелија Featured
Денеска Гевгелија го достигна највисокото ниво на дневна заразеност со корона вирусот меѓу своите граѓани со регистрирани 29 лица позитивни…
Страница 10 од 40

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.