Започна изградбата на модуларниот КОВИД центар во Гевгелија Featured
Со средства од Светска Банка, а преку одобрена апликација на Министерсрството за здравство, поддржана од Собранието на РСМ, неделава започна…
Седма ковид жртва во Гевгелија, 11-та по ред во регионот на ЦЈЗ Featured
Во 115 ден со присуство на короната меѓу жителите на Гевгелија и регионот денеска ИЈЗ ја бележи 7-та ковид жртва…
Прва ковид жртва во Дојран, 10-та во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Денешниот извештај на Институтот за јавно здравје од Скопје евидентира црн рекорд во државата: 40 починати пациенти од ковид-19 за…
За две недели во ЦЈЗ Гевгелија регистрирани 174 новозаразени со корона Featured
Гевгелија и општините Богданци и Дојран кои спаѓат во реонот на надлежност на Центарот за јавно здравје, во изминатите две…
Корона/реон ЦЈЗ Гевгелија: 24 новозаразени, 13 оздравени, 209 активни Featured
Во 110 ден од присуството на короната во Гевгелија и регионот на ЦЈЗ Гевгелија забележан е нов пораст на нови…
Соопштение од Здружението на матични лекари од Гевгелија за вакцинацијата од сезонски грип Featured
Со најавата за стартот на вакцинацијата против сезонски грип која треба да започне да се изведува од утре, четврток 12…
Се бара кревет повеќе за ковид пациентите во Гевгелија - Интерното одделение ќе се преадаптира за ковид третман Featured
Гевгелија денеска го живее 109 ден со корона вирусот меѓу своите граѓани. Последниот извештај на ИЈЗ вели дека активни на…
Вакцинацијата против сезонски грип во „ОБ“ Гевгелија започнува од четврток Featured
Вакцините против сезонски грип што ги набави Министерството за здравство на почетокот од неделата се дистрибуирани до сите Здравни домови…
Крџев: Дневниот ковид центар пуштен во употреба Featured
Дневниот ковид центар во Гевгелија, дограден за неполни 10 дена, во склоп на Општа Болница Гевгелија, во саботата беше пуштен…
Страница 9 од 40

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.