Додека светот ја очекува вакцината против корона, Македонија ги заврши подготовките за нарачка на 400.000 дози од првата вакцина што…
Гевгеличани со хуманост за докторот заболен од ковид-19 Featured
Со донирање на конвалесцентна плазма од страна на лице кое има прележано ковид-19 во саботата вечерта се интервенираше за потребите…
Гевгелија & корона: 23 новозаразени, 12 оздравени Featured
Најновиот извештај на ИЈЗ укажува дека корона галопот продолжува како во државата, така и во Гевгелија и регионот на ЦЈЗ…
Тешко повредена гевгеличанка во сообраќајка Featured
МВР јавува дека вчера претпладне, (19.11.2020) во 10.50 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај место викано „Острово“,…
Започна изградбата на модуларниот КОВИД центар во Гевгелија Featured
Со средства од Светска Банка, а преку одобрена апликација на Министерсрството за здравство, поддржана од Собранието на РСМ, неделава започна…
Седма ковид жртва во Гевгелија, 11-та по ред во регионот на ЦЈЗ Featured
Во 115 ден со присуство на короната меѓу жителите на Гевгелија и регионот денеска ИЈЗ ја бележи 7-та ковид жртва…
Прва ковид жртва во Дојран, 10-та во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Денешниот извештај на Институтот за јавно здравје од Скопје евидентира црн рекорд во државата: 40 починати пациенти од ковид-19 за…
За две недели во ЦЈЗ Гевгелија регистрирани 174 новозаразени со корона Featured
Гевгелија и општините Богданци и Дојран кои спаѓат во реонот на надлежност на Центарот за јавно здравје, во изминатите две…
Корона/реон ЦЈЗ Гевгелија: 24 новозаразени, 13 оздравени, 209 активни Featured
Во 110 ден од присуството на короната во Гевгелија и регионот на ЦЈЗ Гевгелија забележан е нов пораст на нови…
Страница 8 од 39

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.