Ладниот третман на вакцините против кoвид-19, чувањето на минусни температури, дистрибуцијата и одржувањето на нејзината ефикасност е новиот предизвик за…
Гевгелија & корона: 14 нови позитивни, 12 оздравени Featured
Најновиот извештај на Институтот за јавно здравје за корона состојбата, во однос на подрачјето на Центарот за јавно здравје (општините…
Корона денеска: 38 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија, 1.161 во државата Featured
Короната и денеска со нови рекорди во Гевгелија и регионот - регистрирани 38 новозаразени од овој опасен вирус во подрачјето…
Гевгелија & корона денеска: 8 новозаразени, 15 оздравени, 1 починат Featured
Гевгелија денеска регистрираше двојно поголем број на оздравени (15) наспроти новозаразени (8) од коронавирусот. Тројца од новозаразените се жители на…
Нова ковид жртва во Гевгелија- 14та по ред Featured
Во 136-от ден со корона во Гевгелија нашата општина бележи уште една ковид жртва, стои во денешниот извештај на Институтот…
Се поставува модуларната Ковид болница во Гевгелија Featured
Со тешки товарни возила денеска се изврши достава на готовите контејнери кои ќе ја сочинуваат градбата на Модуларната Ковид болница…
Корона рекорд во Гевгелија - Нови 33 позитивни на корона за 24h Featured
Гевгелија денеска го испиша 100-тиот извештај за присуство на корона меѓу своите граѓани во податоците кои ги доставува Институтот за…
Пациент на 53 години е 13-та ковид жртва од Гевгелија Featured
Денеска Гевгелија ја регистрираше 13-та ковид жртва во текот на епидемијата која трае веќе девет месеци во државата. Тоа е…
Eпидемилогот д-р Дрaган Даниловски изнесе предлог за воведување викенд карантин за намалување на бројот на заболените од коронавирус и бројот…
Страница 7 од 40

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.