Највисок број на новозаразени од корона евидентирани за едно деноноќие во регионот е регистриран денеска според извештајот на Институтот за…
Две нови ковид жртви во Гевгелија Featured
Гевгелија губи уште двајца свои сограѓани со изгубената битка со короната на 85г. и 71 годишен пациент со ковид дијагноза,…
Тргна третиот корона бран на југот Featured
За изминатите пет дена во регионот на Гевгелија и Богданци регистрирани се вкупно 115 новозаразени од корона, наспроти 37 оздравени.…
Трета ковид жртва во Дојран - почина 64 годишен пациент Featured
Денешниот извештај на ИЈЗ-Скопје носи вест за еден починат пациент на возраст од 64 години, жител на општина Дојран. Неговата…
Корона статус: 32 новозаразени, во регионот на ЦЈЗ Гевгелија, како во декемврискиот пик Featured
Го билда ли Гевгелија февруарскиот корона пик? Денеска според податоците на ИЈЗ во Гевгелија се евидентирани 26 новозаразени од корона,…
Вториот дел од договорените вакцини како донација од Србија денеска беа донесени на граничниот премин Табановце, а ги прими министерот…
Нова 26-та ковид жртва во Гевгелија - Почина 73 годишен пациент Featured
Модуларната ковид болница во Гевгелија денеска ја испиша првата ковид жртва во своите простории со смртта на 73 годишен пациент…
Почина 75 год. ковид пациент од Гевгелија Featured
Денеска Гевгелија ја регистрираше 25-та ковид жртва со евидентирањето на 75 годишен починат пациент со дијагноза ковид-19 и настаната смрт…
Тргнува ли Гевгелија во нов корона пик: денеска Институтот за јавно здравје известува за 28 новоинфицирани со вирусот корона во…
Страница 6 од 45

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.