Британскиот тип на корона вирус детектиран во Македонија Featured
Овој тип на вирус е неколкупати полесно пренослив меѓу луѓето и со тоа поопасен. Неговото детектирање кај пациент од Македонија…
Поранешниот американски астронаут, вториот човек кој одел по Месечината, Баз Олдрин денеска ја прими првата доза од вакцината против коронавитусот,…
Короната во јануари: 113 новопозитивни 230 оздравени Featured
Корона билансот за последното деноноќие во регионот на надлежност на Центарот за јавно здравје Гевгелија е 9 новопозитивни на вирусот…
Mислењето дека за најмладите не е опасна короната го демантира случајот во Хрватска: Дете на возраст од само 11 години…
MAНУ: Во Македонија нема мутиран коронавирус Featured
Мутираниот коронавирус кој се појави во Велика Британија, а кој e позаразен и напаѓа помлади лица - не е регистран…
Пандемијата го намали бројот на новороденчиња Featured
Родилниот биланс во Општа Болница Гевгелија за 2020 изнесува 56 новороденчиња, а за 2019 за едно новороденче повеќе 57. Две…
Короната низ бројки: Расте бројот на оздравени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
После 177 дена од 2-от есенско-зимски корона бран во регионот на ЦЈЗ Гевгелија денеска нема регистрирано ниту еден нов случај…
Пациент од Богданци е 3-та ковид жртва во 2021, во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Пациент на 76 години, жител на општина Богданци денеска е регистриран во графата починати заедно со уште деветмина од државата…
Киро Ристов е 98 годишен жител на Демир Капија кој ја победил короната. Во тоа му помогнл тимот лекари и…
Страница 4 од 40

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.