Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Три ковид жртви за еден ден во Гевгелија Featured
Петок, 23 октомври, Гевгелија загуби тројца свои жители како последица на ковид-19. Информацијата за немилите жртви на вирусот кој го…
Корона биланс: 11 новозаразени и 3ца оздравени во Гевгелија Featured
Осумдесети деветиот ден од присуството на коронавирусот во Гевгелија го донесе 67-миот извештај за новозаразени во рамките на општината. Денеска…
Гевгелија 121 активни на корона - денес 7 новозаразении, а 4 во Богданци Featured
Најновиот извештај на ИЈЗ покажува дека корона трендот на новозаразени во Гевгелија и регионот продолжува. Денеска ИЈЗ известува за 640…
Се доградува Дневниот ковид центар во Гевгелија Featured
Во кругот на Општа Болница Гевгелија веднаш до сегашниот пункт за земање брис за корона тест (поранешното Кожно одделение при…
Короната со нов рекорд - МК 641, Гевгелија 20 нови позитивни Featured
Таман си помисливме дака во Гевгелија продолжува трендот на задравување на пациентите од ковид-19 со вчерашните 9 мина оздравени од…
Девет оздравени од ковид-19 во Гевгелија, 5мина позитивни во Богданци Featured
Денешниот корона статус во Гевгелија носи смирување на страната на активните, со констатирани 9 оздравени пациенти од ковид-19 на ниво…
Активни на корона се 112 лица во Гевгелија Featured
Гевгелија 20-от октомвриски ден го живее како 85-ти ден со корона меѓу своите граѓани. Во најновиот извешта на ИЈЗ се…
Нови 15 позитивни на корона во Гевгелија Featured
Гевгелија и денеска, недела со нови позитивни случаи утврдени преку анализирани тестови во референтни лаборатории во државата. Денеска ИЈЗ известува…
Корона статус: МК 594, ЦЈЗ Гевгелија 13 новозаразени, прва корона жртва во Богданци Featured
Гевгелија го живее 83-от ден со корона позитивни меѓу своите граѓани, а денешниот извештај на Институтот за јавно здравје известува…
Страница 1 од 29

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.