Короната низ бројки: Расте бројот на оздравени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
После 177 дена од 2-от есенско-зимски корона бран во регионот на ЦЈЗ Гевгелија денеска нема регистрирано ниту еден нов случај…
Пациент од Богданци е 3-та ковид жртва во 2021, во регионот на ЦЈЗ Гевгелија Featured
Пациент на 76 години, жител на општина Богданци денеска е регистриран во графата починати заедно со уште деветмина од државата…
Киро Ристов е 98 годишен жител на Демир Капија кој ја победил короната. Во тоа му помогнл тимот лекари и…
60 годишен гевгеличанец ја изгуби битката со короната Featured
Неизвесноста во битката за здравјето со короната се покажа во своето смртоносно светло - вчера 60 годишен жител на општина…
Јануарските извештаи за присуството и инциденцата на корона врусот меѓу населението во Гевгелија и регионот на Центарот за јавно здравје…
Короната однесе уште еден живот во Гевгелија Featured
Пациент на 78 години од Гевгелија е еден од починатите осум лица во државата во изминатите 24 часа како резултат…
Корона 2021 - 2:1 во корист на оздравените Featured
Галопирачкиот минатогодишен корона тренд, на почетокот од 2021 покажува знаци на стишување. Првиот ден од јануари во регионот на Центарот…
Корона 2020 - ја испративме со 1.170 заразени од ЦЈЗ Гевгелија Featured
Пандемската година 2020 Гевгелија и регионот на Центарот за јавно здравје Гевгелија ја завршија со 1.170 вкупно заразени во текот…
Мирна новогодишна ноќ во Гевгелија Featured
Само два повика до тимот за итни интервенции на Брзата Помош од Гевгелија го испишаа најмирниот здравствен извештај за Новогодишната…
Страница 1 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.