Првото новороденче за 2021 доби ваучер

Вторник, 05 Јануари 2021

Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во Гинеколошкото одделение при Општа Болница Гевгелија.

Радоста за новиот жител на општина Дојран, родена од мајката Катерина Стамова (24 год.) од село Николиќ, дојранско, ја искажа и градоначалникот на општината Анго Ангов кој ги посети и новороденчето и среќната мајка.
При тоа тој им додели вредносен ваучер од 10.000 денари и пригодни подароци за бебенцето.

- „На малата Роза и на нејзиното семејство им посакуваме добро здравје, радост и среќа. Се надеваме дека во 2021ва година ќе имаме повеќе убави настани на кои заедно ќе се радуваме“ изјави градоначалникот Ангов.

Среќната вест за првороденото бебе во општа Болнца Гевгелија ја поздравија илјадници граѓани на социјалните мрежи, а тимот на гинеколошкото одделение кое е заслужен за здравиот пород исто така и' честиташе на мајката со групна фотографија за најновиот член на нашата заедница.
Роза за некој ден заминува дома каде ја чека среќното семејство и нејзиниот постар брат, роден исто така во Општа болница Гевгелија во 2014 година.

Им посакуваме добро здравје и среќа на мајката и бебенцето и семејна радост за сите во семејството.

Last modified on Вторник, 05 Јануари 2021 - 02:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

Ветерен парк кај Миравци - нова инвестиција на ЕСМ

Со грант од 2,4 милиони евра од Германската банка за развој (КФВ) Електрани на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.