Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Богородица - Средба со граѓаните и коалицијата „Можеме“

Четврток, 09 Јули 2020

Уште четири дена трае изборното претставување на партиите учесници во изборниот процес за претстојните Парламентарни избори 2020. Нема град населено место каде не е остварена средба со тамошните жители.
Ви претставуваме една фото галерија од средбата со граѓаните одржана во Богородица во салата на Културниот дом. На истата зборуваа кандидатот за пратеник од ИЕ4 Марија Костадинова од СДСМ и претседателот на Општинската органзација на СДСМ Гевгелија, Владислав Видимче.
Целиот разговор се сведе на програмските понуди на партијата за претстојниот мандатен период 2020-2024 и мерките кои ќе бидат превземени во сите сфери од животот, стопанството, земјоделството, социјалата, поддршката за младите, инфраструктурни проекти и комунални подобрувања во населените места. Секако голем дел од заложбите ќе бидат остварени и со напредокот на нашата земја со членството во ЕУ и отварањето на сите фондови на располагање како земја претендент за членство во Европската Унија.

Искрените разговори, споделените мислење и граѓанската ведрина за новите перспективи со СДСМ се само дел од визуелниот и репортерскиот впечаток од синоќешната средба во Богородица.

 

Last modified on Четврток, 09 Јули 2020 - 22:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

Владата донесе одлуки за субвенционирање на лозарите и винариите извозници

Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница донесе одлука со

Повеќе

Лишена од слобода гевгеличанка во Скопје

Полициски службеници на СВР Скопје, вчера (вторник 22 септември) ја лишиле од

Повеќе

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта

Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.